Reality

není zábava není práce
není zábava není práce
Od roku 2017 jsem realitní makléřka.
 
Je pravda, že jsem měla několik realitních pauz, které souvisely s mým osobním životem, depresemi, rodinnou anamnézou a s mojí druhou mateřskou, 

V roce 2019 mě navíc od běžného zprostředkování prodeje a pronájmu začala fascinovat role kupce na realitním trhu. Zaměřila jsem se na vhodné párování nabídky s poptávkou. Od té doby pro mě není priorita prodat nebo pronajmout komukoliv za každou cenu. Baví mě když ze zakázky odchází jak spokojený prodávající tak šťastný kupec.V roce 2020 jsem se začala zabývat marketingem v realitách a tím jsem zaujala jednu ze svých šéfových, Laďku Binderovou, která mi dala dostatek prostoru a velmi omezený buget :-D abych se mohla marketingově ve firmě realizovat.

Období 2020 - 2023 pro mě nebylo vůbec jednoduché. Zvedala jsem se ze svého životního dna, obchodovala jsem svoje realitní zakázky, učila jsem se nové věci v rámci firemního marketingu a setkávala jsem se se zásadním odmítáním mých návrhů z druhé šéfovské židle. Laďka ve mě ale viděla potenciál, moje návrhy jí dávaly smysl a podpořila mě v jejich realizaci. K údivu všech, kromě Laďky :-D, brzy moje návrhy nesly ovoce. Líbilo se jí i to, že i když se mi nedařilo získávat vlastní zakázky, neseděla jsem a nebědovala a místo toho jsem hledala způsoby jak firmu a sebe zviditelnit a jak na trhu zaujmout. Díky tomu mě hodně podpořila nejen v pracovní rovině.

Protože jsem neměla kvůli svým temným letům žádnou finanční rezervu a ani podporu, věnovala jsem se nad rámec realit i jiným svým podnikatelským činnostem a brigádám. Ve své podstatě jsem se hledala a protože mě dost vysávalo, že moje kreativita ve firmě není plně žádoucí, hledala jsem pro sebe i jiné způsoby uplatnění do budoucna. Tak jako už mnohokrát předtím (viz moje realitní pauzy). I když to mohlo z venku vypadat dost ADHD, veřte, že v těchto letech jsem tomu věnovala opravdovou píli, systematičnost a opravdovost a možná díky tomu v tom Laďka uviděla moje odhodlání se sebrat, být dobrým člověkem a hlavně mámou a když přišlo na lámání chleba a druhá půlka vedení se rozhodla, že dál nebude naši součástí, přijala mě Laďka navzdory mojí historii za spolumajitelku - učenku :-D. Sice to tak původně ani jedna z nás nechtěla ale nedostaly jsem na vybranou.
Naštěstí nám to spolu funguje.

A tak se stalo, že jsem se v roce 2023 se stala spolumajitelku společnosti REALITY Čechy a Morava s. r. o.

A teď to důležité v roce 2023 také přišla moje historicky úplně první průmyslová zakázka. Do průmyslového objektu jsem se zamilovala. Učaroval mě i jiný druh obchodu a nové roviny jednání s klienty než na jaký jsem zvyklá z bytového a komerčního segmentu. Také jsem se značně osvědčila některým našim dlouhodobým klientům a svěřili mi správu celých bytových a také komerčních objektů.

Jakmile skončí moje období "spolumajitelka - učenka" plánuji se věnovat výhradně průmyslovým objektům a správcovství budov. :-)

V tuto chvíli na bytových a komerčních zakázkách spolupracuji se svojí kolegyní a velmi dobrou přítelkyní Janou Králíčkovou. Janča je přes papíry a já běhám v terénu. Jsem za to všesmírně vděčná protože mít vedle sebe člověka se kterým ve vzájemné doplňujeme a důvěru máme nastavenou v takové úrovní že se můžeme poslat někam, když vidíme, že té druhé něco uniká, to je pro mě opravdové bohatství - klientovy tato naše přidaná hodnota ovšem zůstává skryta ;-)


A jak bych se, jako makléřku definovala jedním slovem?
Jsem přímočará.